Anasayfa » Dermapen Nedir?

Dermapen

Cildimiz günlük hayatta nem, güneş, hava kirliliği ve çeşitli zararlı kimyasallara en çok maruz kalan bölgelerdendir. Tüm bunların yanı sıra yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt yapısı zayıflar ve cildin genel görünümünde bozulmalar oluşabilir. Daha genç, esnek, parlak ve bakımlı bir cilde kavuşmanın yollarından biri de dermapen uygulaması olarak bilinir. Geçmişi 1900’lü yıllara dayanan dermapen tedavisi, uzun yıllardan beri dünyanın çeşitli noktalarında güvenle uygulanır ve güzelleşmek isteyen kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir. Dermapen ile ilgili merak edilen soruları sizin için yazımızda cevapladık.

DERMAPEN NEDİR?

Çok eski zamanlardan beri uygulanan dermapen tedavisi klasik bir cilt yenileme uygulaması olarak tanımlanabilir. Tedavide, mikro iğne yardımıyla ciltte ufak boyutta hasarlar oluşturularak bağışıklık sisteminin uyarılması sağlanır. Bu da ciltte daha fazla kolajen ve elastin üretilmesine yardımcı olur. Siz konusu maddeler cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesinde etkin rol oynar. Kullanılan mikro iğneler, ciltte kanallar açarak cildinize uyguladığınız krem, serum ve vitamin gibi destekleyici ürünlerin daha etkili olmasına katkı sağlar.

Dermapen uygulaması yapılıyor

Dermapen ile ilgili ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Uzman tarafından yapılan cilt bakım işlemi

DERMAPEN NE İŞE YARAR?

Vücudun daha fazla kolajen ve elastin üretmesini sağlayan dermapen işlemi sayesinde cilt yenilenir ve daha genç bir görünüme kavuşur. Dermapen öncesi sonrası ortaya çıkan farklar, tedavinin etkinliğini gösterir. Uygulama güneş lekelerinin tedavisinde, göz çevresi morluklarının giderilmesinde, yara izlerinin tedavisinde, boyun ve dekolte kırışıklıklarının azaltılmasında, siğillerin ve yara izlerinin tedavisinde, saç kaybının önlenmesinde ve gözeneklerin sıkılaştırılmasında olumlu sonuçlar sağlar. Dermapen sonrası bakım yapılmış cilt daha pürüzsüz ve lekesiz bir görünüme kavuşarak kişinin öz güvenini artırır.

DERMAPEN NASIL YAPILIR?

Gelişmiş bir mikro iğneleme yöntemi olarak bilinen dermapen uygulaması öncesi, işlem yapılacak olan bölgeye topikal anestezi kremi uygulanır ve bölgenin uyuşması sağlanır. Sonrasında cilt temizlenip kurutulur ve soruna yönelik olarak serum uygulaması yapılır. Dermapen cihazı ucuna tek kullanımlık steril iğnelerden takılır ve işlem öncesinde iğne deliklerinin derinliği ayarlanır. Böylece cilt altında ne kadar derine inileceği de belirlenmiş olur. İdeal cilt derinliğinde yapılan tedavinin başarı oranı yükselir.

DERMAPEN FAYDALARI NELERDİR?

Dermapen işleminin cilt üzerinde pek çok faydası bulunur. Uygulama cilt üzerindeki çizgi ve kırışıklıkların azaltılmasında, gözeneklerin tedavisinde, elastikiyet kaybının azaltılmasında, cildin renk tonunun açılmasında, sivilce ve yara izlerinin giderilmesinde, total cilt yenilenmesinde önemli yararlar sağlar.

DERMAPEN ZARARLARI NELERDİR?

Dermapen tedavisi cilt üzerinde oluşturduğu yenilenme etkisi sebebiyle güvenilir bir uygulamadır. İşlem sırasında kısa süreli kızarıklıklar oluşabilir. Bunun yanında iğnelerin giriş yerlerinde bazen hafif şişme, kızarıklık ve tahrişler meydana gelebilir. Uygulama tüm cilt tonlarında güvenli bir şekilde tercih edilebilir. Rosacea ve egzama gibi çeşitli cilt hastalıkları olan kişiler için işlem önerilmez. Tedavi sonrasında cildin güneşe duyarlılığı artacağı için güneşe çıkılmaması veya gerekli durumlarda yüksek faktörlü güneş koruyucu kremlerin cilde uygulanması tavsiye edilir.  

DERMAPEN HAKKINDA SIK SORULANLAR

Dermapen Zararlı mı?

Cilt yenilenmesine zemin hazırlayan ve uzun yıllar kozmetik sektöründe en güvenilir uygulamalardan biri olan dermopenin uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde hiçbir zararı yoktur. İşinin ehli olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen uygulamalarda bağ dokusu hasarı oluşabilir ve cilt elastikiyeti azalabilir.

Dermapen Kimlere Yapılmaz?

Tüm cilt tipleri için uygun olan dermapen uygulaması cerrahi bir işlem değildir. Ancak uygulama yapılacak kişinin öyküsünde egzama, rosacea, fungal enfeksiyonlar, cilt kanseri, açık lezyonlar, uçuklar ve siğiller varsa uzmanlara danışılmalı ve buna göre işleme başlanmalıdır.

Dermapen Hangi Aylarda Yapılır?

Tedavi normalde her mevsimde yapılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, cildi güneşten korumaktır. Bu açıdan bakıldığında uygulamayı güneşin etkisini kaybettiği aylarda yaptırmak daha uygun olabilir. Direkt güneş ışığından kaçınıldığı durumlarda ise tedavi 12 ay boyunca rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Dermapen Kaç Yaşında Yapılır?

Cildi pürüzsüz hale getiren ve gözle görülür farklar sağlayan uygulama için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Her yaştan kişi dermapen uygulaması yaptırabilir.

Dermapen Kaçıncı Seansta Etkisini Gösterir?

Normal bir dermapen tedavisi ortalama 3-6 seans aralığında son bulur ve seanslar arasında ortalama 1 ay zaman bırakılarak uygulama gerçekleştirilir. Kırışıklık tedavilerinde ise yaklaşık 2 ila 4 seans arasında istenen sonuçlar alınabilir.

Dermapende Hangi Serumlar Kullanılır?

Dermapen tedavisi sırasında işlem yapılan bölgeye gerekli durumlarda serum uygulanabilir. Örneğin, sivilce problemi olan kişiler için salisilik asit veya renk tonu düzenleme işlemi için C vitamini serum uygulaması yapılabilir. Yine hyaluronik asit ve mezoterapi serumları da tedavi sırasında duruma göre tercih edilebilir.

Dermapen'den Kaç Saat Sonra Yüz Yıkanır?

Dermapen uygulaması sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar oluşması normaldir. Bu belirtiler ortalama 3-4 saat içerisinde iyileşmeye başlar ve tam iyileşme ise yaklaşık 24 saat içinde gerçekleşir. Uygulamadan 24 saat sonra yüz, nazik hareketlerle ve temiz elle yıkanabilir.

Dermapen Hamilelikte Yapılır mı?

Hamilelik döneminde cilt üzerinde hormonal değişimlere bağlı olarak yağlanma, lekelenme ve kuruma gibi problemler daha sık görülebilir. Bu dönemde uygulanan tüm cilt işlemleri için mutlaka uzmana danışılmalı ve buna göre hareket edilmelidir.

Mikro İğneleme Nedir?

Cildin yeniden yapılandırılmasında etkin olan mikro iğneleme yöntemi, farklı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir uygulamadır. Çok sayıda küçük ve steril iğnenin cilt üzerinde gezdirildiği işlemde ciltte fiziksel bir travma oluşur. Bu da kolajen ve diğer iyileştirici faktörlerin daha fazla üretilmesine katkı sağlar. Cilt daha sağlıklı, esnek ve genç bir görünüme kavuşur.

Dermapen Hangi Cilt Sorunlarına Etkilidir?

Dermapen, cilt kırışıklıklarının azaltılmasında, cilt elastikiyetinin artırılmasında, cilt tonunun iyileştirilmesinde, geniş gözeneklerin küçültülmesinde ve cildin sıkılaşmasında etkilidir. Bunların yanında sivilce, yara, yanık, ameliyat izlerininin giderilmesinde ve selülit, çatlak tedevisinde de sıklıkla tercih edilir. Dermapen yaptıranlar, dermapen öncesi ve sonrası dönemlerde belirli konulara özen göstererek işlemden üst düzey fayda sağlayabilir.

Dermapenin Avantajları Nelerdir?

  • Dermapen uygulaması hızlı bir şekilde sonuçlanır ve ekonomiktir.
  • Kısa ve uzun vadede cilt yenilenmesine katkı sunar.
  • Tüm cilt tipleri ve tonlarında etkili sonuçlar sağlar.
  • Vücudun her noktasında güvenle uygulanabilir.
  • Tek başına yapılabildiği gibi lazer tedavisi sonrasında tamamlayıcı işlem olarak da gerçekleştirilebilir. İşlem sonrasında iyileşme kısa sürede sonuçlanır.

Benzer Hizmetlerimiz

Touch görseli
Ada Dijital Ajans