Anasayfa » Hydrafacial Cilt Bakımı

HYDRAFACIAL

Hydrafacial, kozmetik dünyasının üstün teknolojik cihazlarını kullanarak cildin ihtiyaçlarına cevap veren ve mevcut problemleri tek uygulamada çözen işlem olarak adlandırılır. Cildi derinlemesine temizleyen ve bu sayede nefes almasını sağlayan uygulama, vakumlu başlıklara sahip cihazlar yardımıyla cildi etkin biçimde temizler, aynı başlıklar aracılığıyla cilde hyaluronik asit, peptidler ve antioksidanlar vererek cildin yenilenmesini sağlar.

Hydrafacial Aşamaları Nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımı uygulaması toplam beş aşamadan oluşur. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Hydrafacial işleminin cilt üzerinde derinlemesine etki etmesi için öncelikle cilt iyi bir şekilde vakumlanır. Bu, uygulamanın ilk aşamasını oluşturur. 

İkinci aşamada vakum başlıklar ve sıvı kullanılarak peeling işlemi gerçekleştirilir. Kalın gözenekli ve akneli ciltlerde tahriş yaşanmaması için elmas başlıklarla cildin üst tabakası temizlenir.

Üçüncü aşamada, cildin ihtiyacına uygun olan serumlar kullanılarak ciltte leke, sivilcelenme ve kırışıklıklar azaltılır. Örneğin, siyah noktalar ve ince kırışıklıklar için hyaluronik asit içeren serumlar, genişlemiş gözeneklerle dolu aşırı yağlı ciltler için yağ dengeleyici serumlar uygulanabilir.

Dördüncü aşamada, başlıkların özel spiral dizaynı yardımıyla cilde hyaluronik asit, peptidler, antioksidanlar ve nemlendirici solüsyonlar uygulanır.

Son aşamada ince kırışıklık ve sivilceler için cilde mavi LED ışık uygulaması yapılır. LED terapisi, kolajen ve elastinleri uyararak yenilerinin sentezlenmesini sağlar ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bu aşama aynı zamanda cilt üzerindeki mevcut bakterileri yok ederek porları temizler.

Hydrafacial ile ilgili ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hydrafacial Hangi Durumlarda Yapılır?

Hydrafacial cilt bakımı işlemi aşağıdaki durumlar için uygulanabilir:

  • Renk düzensizlikleri
  • Güneş hasarı
  • İnce çizgiler
  • Akne
  • Siyah noktalar
  • Nemsiz cilt yüzeyi
hydrafacial-once-sonra
hydrafacial-02

Hydrafacial’ın Rutin Cilt Bakım Uygulamalarından Farkı Nedir?

Genel cilt dokusunu ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan hydrafacial, alanında uzman ekipler tarafından gerçekleştirilir. Uygulama, acısız ve ağrısız olmasıyla öne çıkar. Bunun yanında cilde herhangi bir yan etkisi yoktur. Dört mevsim boyunca her cilt tipine kolaylıkla yapılabilen işlem, el değmeden gerçekleştiği için ciltte tahrişe neden olmaz. Ortalama olarak 20-30 dakika süren tedavi sonrasında sonuçlar kalıcı olarak görülebilir.

Sık Sorulan Sorular

Kapsamlı cilt bakımı uygulamaları arasında önemli bir yere sahip olan hydrafacial tedavisi için sık sorulan sorular aşağıdadır:

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Cilt yenileme, akne ve leke tedavisi için tercih edilen hydrafacial, bir tür yaşlanma karşıtı bakımı olarak adlandırılabilir. Vakum yöntemi ile cilde uygulanan işlem, herhangi bir enjeksiyon uygulanmadığı için tamamen acısız ve ağrısızdır. Hydrafacial leke tedavisi için de başarılı sonuçlar sunar. Lekeler için özel serumlar uygulanarak gerçekleştirilen işlemde istenmeyen leke görünümünün en aza indirilmesi hedeflenir.

Hydrafacial Ne Demek?

Hydrafacial, vakumlu vortex sistemi aracılığıyla derinlemesine cilt temizliği yapılması demektir. Cilde zarar vermeyen uygulama; cilt üzerindeki leke, akne ve kırışıklıkların giderilmesinde etkin rol oynar. İşlem sonrasında daha aydınlık, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür. Aktif sivilce sorunu olmayanların sıklıkla tercih ettiği hydrafacial sonrası sivilcelenme problemi yaşanmaz.

Hydrafacial Nedir?

Dört farklı yüzeyi olan hydrapeel uçlarla, vortex teknolojisi kullanılarak el değmeden cildin temizlenmesi ve ölü hücrelerden arındırılması işlemine hydrafacial denir. Cildi derinden beslemek amacıyla geliştirilen işlem, serum iletimi sayesinde cildin anında canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olur.

Hydrafacial Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

En popüler cilt bakım uygulamalarından biri olan hydrafacial cilt bakımı sonrası dikkat edilmesi gereken çok fazla nokta yoktur. Uygulama total bir cilt bakımı sağlar ve kişi hemen günlük hayatına geri dönebilir, hatta isterse makyaj bile yapabilir. Özen gösterilmesi gereken tek nokta, tedavi sonrasında birkaç gün güneş koruyucu kullanılmasıdır. Cildinde aktif döküntüsü, güneş yanıkları olanlar ve hamileler, doktor tavsiyesi olmadan hydrafacial uygulaması yaptırmamalıdır.

Hydrafacial Ne İşe Yarar?

Hydrafacial işlemi ile derinlemesine cilt temizliği sağlanır. Ciltte var olan akne, kırışıklık ve yorgunluğa bağlı çizgiler için özel serumlar uygulanarak cildin canlanması mümkün hale gelir. Antioksidan, hyaluronik asit ve peptidler içeren solüsyonlar yardımıyla cilt hızla nemlenir ve istenen nem dengesine kısa sürede ulaşır. LED teknolojisi ise cildin sıkılaşmasında rol oynayarak cilt üzerindeki bakterileri yok eder. Hydrafacial yaptıranlar, hydrafacial cilt bakımı öncesi sonrası arasındaki farkı hemen görebilirler.

Hydrafacial Nasıl Yapılır?

Hydrafacial işlemi son derece basit aşamalardan oluşur. Öncelikle uygulama yapılacak kişinin cildine uygun tipte solüsyon seçilir. Böylece cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılarak vakumla cilt temizlenir. Daha sonra cilt tipine özel solüsyonla cilt beslenir. Solüsyonlar vakumlu başlıklarla cilde yedirilir. Sonrasında soğutucu başlıklar ile ciltte şok etkisi yaratılarak solüsyonun cilde hapsolması sağlanır. En son aşamada LED terapisi ile cilt dokusu uyarılır ve gözenekler sıkılaştırılır.

Hydrafacial Sonrası Yüz Yıkanır mı?

Hydrafacial uygulaması gerçekleştirildiği gün yüz yıkanmaz ve cilde herhangi bir şey sürülmez. Bunun dışında kişi hayatına hemen dönebilir.

Hydrafacial Sonrası Kızarıklık Ne Zaman Geçer?

İşlem sonrasında ciltte minimal düzeyde pembelik ve kızarıklık görülebilir. Ancak bu, endişelenecek seviyede değildir. Hydrafacial sonrası kızarıklık işlemden yaklaşık 15-30 dakika sonra kendiliğinden yok olur.

Hydrafacial Kaç Seans Yapılmalı?

Her yaştan kişiye ve her mevsimde rahatlıkla uygulanabilen hydrafacial, cildin maruz kaldığı dış etkenleri en aza indirerek cildin nem dengesini korumasına katkı sağlar. Uygulama, cildin ihtiyacına göre 4-6 seanslık kürler halinde gerçekleştirilebilir. Seanslar arasında bir hafta ara verilmelidir. Sonucun kalıcı olması için işlemin ayda bir tekrarlanması önerilir. Hydrafacial cilt bakımı yaptıranlar, hydrafacial öncesi sonrası sonucunu değerlendirerek uygulamaya devam edebilir.

Benzer Hizmetlerimiz

Touch görseli
Ada Dijital Ajans