Anasayfa » Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal Peeling Nedir?

Dermapeeling olarak da bilinen kimyasal peeling tedavisi, cilt görünümünü iyileştirmek için kimyasal bir solüsyon kullanılarak uygulanmaktadır. Bu tedavide cildinizin katmanlarında kontrollü hasar yaratılmaktadır. Bu işlem sonrasında cilt katmanları soyularak daha genç bir cilt yüzeyi ortaya çıkarılmaktadır. Yeni gelen taze cilt katmanları bu işlem sonunda daha az çizgi ve kırışıklık sayesinde pürüzsüz, parlak ve eşit cilt rengine sahip olmaktadır.

Yüksek basınçla temizleme ve cilde ürün yedirme işlemi yapılıyor

Kimyasal Peeling ile ilgili ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

KİMYASAL PEELING HANGİ KOŞULLARDA UYGULANMAKTADIR?

Kimyasal peeling sorunlu cilt yüzeyini tedavi etmek, cilt tonu ve dokusunu iyileştirmek için kullanılmaktadır. Yüz, boyun veya el üzerinde uygulanabilmektedir. Göz ve ağız çevresinde oluşan ince çizgiler, güneş hasarları ya da lekeleri, yaşlanma ve kalıtsal faktörlerin sebep olduğu kırışıklıklar, düzensiz cilt renkleri, hamilelik lekeleri üzerinde uygulanabilmektedir ve oldukça etkilidir.

Sarkma, şişlik, derin yara izleri, derin kırışıklıklar üzerinde kullanılması sorun teşkil etmez ancak herhangi bir çözüm sağlamayacaktır.

Bu tarz problemleriniz için altın iğne vb işlemler çok daha çözüm odaklı olacak sorununuz tamamen ortadan kalkacaktır.

Cilt bakım uygulaması yapılıyor

KİMYASAL PEELING TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN UYGUN MUDUR?

Açık yarası olmayan, derin cilt yara izi öyküsü olmayan, güneşten hasar almamış cilt yüzeyleri üzerinde uygulanabilmektedir.

KİMYASAL PEELING İŞLEMİ NASIL UYGULANIR?

Kimyasal peeling uygulaması güzellik merkezleri içerisinde, doktor kliniklerinde ya da estetik cerrahi merkezlerinde ayakta tedavi prosedürü olarak uygulanabilmektedir.

İşlem sırasında gözleri ve saçları işlem solüsyonundan korumak ve cildi yağdan iyice arındırmak gerekmektedir. Sonrasında cilde kimyasal solüsyon uygulanır ve kontrollü şekilde cildin alt tabakasına etki etmesi beklenir.

Bu işlemde kullanılan kimyasallar arasında glikolik, salisilik, laktik ve karbolik asit bulunmaktadır. Cilt probleminiz uzman estetisyen tarafından en doğru şekilde incelenerek hedefe hizmet eden en doğru kimyasal seçilir ve tedavi prosedürünüz bu şekilde oluşturulur.

KİMYASAL PEELING İŞLEMİNE HAZIRLANMA SÜRECİ

Tedaviden en az iki hafta önce güneşten uzak durmak ve solaryumdan kaçınmak gerekmektedir. Cilt incelten tedavi sırasında kimyasal peeling işlemi uygulanmamaktadır. Bu nedenle işlem uygulayacak kişi tedavi öncesi durumunu uzmana belirtmekle yükümlüdür.

KİMYASAL PEELING UYGULAMASI

Cilt işlem öncesinde kimyasal peeling ile reaksiyon yaratmayacak ürünler ile temizlenir. Sonrasında peeling solüsyonu uygulanır. Bu uygulama sırasında cildinizde hafif karıncalanma ya da yanma hissedebilirsiniz. Batma hissi olması da oldukça normaldir. Uzman tarafından size özel olarak belirlenen süre sonrasında kimyasal peeling ciltten nötralize edilerek arındırılır.

KİMYASAL PEELING SONRASI NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Dikkat edilmesi gerekenler yaptırdığınız kimyasal peeling işleminin derinliğine göre değişmektedir.

Hafif bir kimyasal peeling yaptırdıysanız

Cildinizde işlem sonrası güneşten yanmış gibi hafif bir kızarıklık reaksiyonu gerçekleşmesi normaldir. Sonrasında ise üç ila yedi gün süren pullanma yaşanması mümkündür. İşlem sonrası size verilen solüsyon ile cildinizi nemlendirmeniz ve mevsim ne olursa olsun güneş kremi uygulamanız gerekmektedir.

Orta düzeyde bir kimyasal peeling yaptırdıysanız

Kızarıklık, şişme, pullanma ve batma olması beklenen reaksiyonlar arasındadır. Bu durum 48 saat kadar sürebilir. Sonrasında oluşacak soyulma yedi ila on dört gün arasında düzelmeye başlayacaktır. Cilt işlem sonrası anlatıldığı gibi yıkanmalı ve sonrasında iyice kurulanarak verilen merhem ile nemlendirilmelidir. Güneş ışınlarından uzak durulmalı, kapalı ortamda dahi olunsa güneş kremi sık sık tekrarlanmalıdır.

Derin bir kimyasal peeling yaptırdıysanız

İşlem sonrası uygulama bölgesi bandajlanarak kapatılır. Bandajların çıkarılması tedavi sonucuna göre değişmektedir. Sonrasında ise 14 ila 21 günlük iyileşme süreci bulunmaktadır. Derin bir kimyasal uygulamanın cildin ihtiyacına göre yılda bir ya da maksimum iki defa yapıldığını hatırlatmak isteriz.

Orta yaş grubundaki kadına uygulanan cilt bakımı
KİMYASAL PEELING İŞLEMİ SONRASI EN İYİ SONUCU ELDE ETMEK İÇİN

İyileşme sürecinde güneşlenmekten ya da solaryumdan kaçının.

Kapalı ortamda dahi olsanız güneş koruyucuyu kullanmayı ihmal etmeyin.
Cildinizin iyi iyileşmesi ve iz kalmaması için sabah ve akşam uzmanınız tarafından verilen nemlendiriciyi mutlaka uygulayın.

Ciltte kaşınma, şişme ya da yanma meydana gelirse uzmanınızla iletişime geçiniz.

Benzer Hizmetlerimiz

Touch görseli
Güzel kadın cilt maskesi yaptırıyor

KLASİK CİLT BAKIMI

Koyu görünen cilde leke tedavisi yapılıyor

LEKE TEDAVİSİ

Leke tedavisi için kullanılan cildi soyma işlemi yapılıyor

PUMPKIN PEELING

Mor boneli güzel kadına kil maskesi yapılıyor
Ada Dijital Ajans