Anasayfa » Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik Lifting

Güzel görünen güçlü kirpiklere sahip olmak her kadının hayali. Ancak bazen genetik nedenlerden dolayı, bazen de çevresel etkenlere bağlı olarak kirpikler zayıflayabilir. İnce, zayıf ve kısa kirpikler, estetik olmayan bir görünüme neden olurlar. Ancak günümüzde gelişen ve farklılaşan estetik yöntemler ile bu durum sorun olmaktan çıkıyor. Kirpik lifting yöntemi ile herhangi bir kimyasal kullanmadan, doğal bir şekilde kirpikleri güçlendirebilmek ve daha güzel bir görünüm kazandırabilmek mümkün.

Daha etkileyici bakışlar için ipek kirpik yapılıyor

Kirpik Lifting ile ilgili ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

lash-laminating-painting-closeup-face-beauty-procedures-cosmetology-clinic_130111-4901

Kirpik Lifting Faydaları

Kirpiklere lifting yaptırmak, sağladığı faydalar nedeniyle son dönemlerde oldukça popüler. Kirpik lifting faydaları temel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Kirpik liftingi tamamen doğal bir uygulamadır. Bu yüzden de herhangi bir yan etki ve risk yaratmaz. Kişilerin gündelik yaşamlarını olumsuz etkilemez.
  • Kirpiklere bir kez uygulanan lifting, uzun süre kalıcılığını korur. Aynı amaçla başvurulan diğer yöntemlere kıyasla, lifting yönteminin ömrü daha uzundur.
  • Kirpik liftingi, kişinin bakışlarını ön plana çıkarır ve daha dikkat çekici bir görünüm elde edebilmesine olanak tanır.
  • Lifting yapılan kirpikler daha uzun, güçlü ve canlı bir görünüm kazanır.

Kirpik Lifting Zararları

Kirpik lifting uygulaması kişi için herhangi bir zarar yaratmaz. Tamamen doğal bir uygulama olduğu için, yan etkide bulunmaz. Ancak bazı durumlarda dikkat edilmesi gerekir. Son iki ay içerisinde göz ve çevresinde herhangi bir operasyon geçirmiş kişiler için lifting önerilmez. Bu tamamen tedbir amaçlıdır. Ayrıca yüz ve göz bölgesi hassas olan, alerjen bünyeli kişiler için de kirpik laminasyonu tavsiye edilmez. Yüz ve göz bölgesinde enfeksiyon olan ya da kısa süre içerisinde enfeksiyon geçirmiş olan kişiler için de lifting uygulaması uygun değildir. Geriye kalan tüm durumlarda kirpikler için lifting yapılabilir.

lash-laminating-painting-closeup-face-beauty-procedures-cosmetology-clinic_130111-4897
skillful-cosmetologist-doing-lash-extension-procedure-beauty-concept_181624-47009

Kirpik Lifting Önce Sonra

Kirpik lifting yapılacağı gün, yüz makyajı yapılmaması gerekir. Ayrıca varsa gözdeki lensler de çıkarılmalıdır. Son 2 ay içerisinde göz ve çevresinde herhangi bir operasyon yapılmışsa, bu konuda uygulamayı yapacak olan uzmanın bilgilendirilmesi de önem arz eder. Aksi halde istenmeyen komplikasyonlar oluşabilir. Uygulama sonrasında birkaç saat boyunca kirpiklere su değdirilmemelidir. 1 gün boyunca sıcak su ile duş alınmaması ve hamam ya da sauna gibi sıcak uygulamalardan da kaçınılması tavsiye edilir.

Kirpik Lifting Bakım Önerileri

Kirpikler için yapılacak lifting uygulamasından istenilen sonucun elde edilebilmesi ve uzun süre kalıcı olabilmesi için, kirpik bakımının iyi yapılması önemlidir. Doğru yöntemler kullanılarak yapılacak düzenli kirpik bakımları, lifting uygulamasının ömrünü artırır. Başlıca kirpik lifting bakım önerileri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kirpik bakımında kalıcı maskara kullanılmamalı
  • Makyaj temizliği yapılırken; yağ bazlı temizleyiciler yerine su bazlı temizleyiciler tercih edilmeli
  • Kirpikleri yıkarken aşırı sıcak su kullanmak ya da hamam ve sauna gibi sıcaklığı yüksek alanlarda bulunulmamalı
  • Kirpikler ezilecek şekilde yüzüstü yatılmamalı.

Sıkça Sorulan Sorular

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting hacimsiz ve cansız görülen kirpiklerin kökten uca güçlendirilmesini ve hacimli hale getirilerek belirginleştirilmesini sağlayan bir uygulamadır. Zararlı herhangi bir kimyasalın kullanılmadığı bu uygulama ile daha etkileyici bakışlar yaratılabilir.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting işlemi yaklaşık olarak 30 ila 45 dakika sürer. İlk olarak kirpiklerin yerleştirilmesi için göz altlarına pedler, göz üstlerine de steril silikonlar yerleştirilir. Sonrasında da kirpikler bir cımbız yardımı ile bu ped ve silikonlara yerleştirilir. Lifting işleminin faydasını görebilmek için, kirpikler kuruyuncaya kadar ayrı kalmaları gerekir. Kuruduktan sonra da mikro çubuklar kullanılarak kirpik diplerine besleyici vitaminler ve daha canlı bir renk kazandırabilmek için bitkisel siyah boya uygulanır. Son olarak da kirpiklerin kalıcı olarak beslenebilmesi için keratin uygulaması yapılır.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı?

Kirpik lifting kalıcılığı diğer kirpik dolgunlaştırıcı yöntemlere göre çok daha uzun. Ancak beklenen etkinin görülebilmesi ve uygulamanın daha kalıcı olabilmesi, kirpik bakımıyla da alakalı. Doğru yöntemlerle düzenli olarak yapılacak kirpik bakımı, kirpiklerin dolgun görünümlerini uzun süre korumalarını sağlar.

Kirpik Laminasyonu Nedir?

Kirpik laminasyonu, cansız ve güçsüz görünen kirpiklerin özel uygulamalarla daha belirgin ve kıvrımlı hale getirilmesini sağlayan bir uygulamadır. Tamamen doğal malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen bu uygulama ile kirpikler daha belirgin ve çekici bir hal alır.

Kirpik Lifting Nasıl Bozulur?

Kaş kirpik lifting uygulaması, bakım yanlışları nedeniyle bozulabilir. Bozulmanın en büyük nedeni sıcak su ve buhardır. Özellikle hamam ve sauna gibi sıcak alanlara giden bireylerde, lifting ömrü kısalır ve bozulmalar görülür. Kaş ve kirpikleri yıkarken çok sıcak su kullananlarda da aynı duruma rastlanır. Kendiliğinden bozulmadan önce liftingi bozmak isteyen bireyler, bu bölgeye buhar uygulaması yaparak bozulma sağlayabilir.

Kirpik Lifting Kirpik Döker Mi?

Kirpikler için yapılan lifting uygulaması, var olan kirpiklerin dökülmesi gibi bir durum yaratmaz. Aksine kirpiklere bakım yapar ve güçlenerek daha güzel bir görünüm kazanmalarını sağlar. Kirpik lifting zararları olmayan bir uygulamadır.

Kirpik Lifting Ne Kadar Sürer?

Bu işlem yaklaşık 45 dakikada tamamlanır.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıyor?

Kirpik lifting kalıcılık süresi ortalama 2 ila 3 ay arasıdır. Bakımlarının düzenli ve doğru bir şekilde yapılması durumunda bu süre maksimuma ulaşabilir. Ancak kirpikleri yıpratan ve bozulmaya neden olan etkenlere çok fazla maruz kalınması durumunda da tam tersi bir etki ile karşılaşılır.

Kirpik Lifting Mi İpek Kirpik Mi?

İpek kirpik lifting ile kirpik lifting arasında belirgin bazı farklar bulunur. Bu farklar, hangisinin tercih edilmesi gerektiği konusunda da bilgi verir. İpek kirpik uygulamasında var olan tüm kirpik tellerinin üzerine tek tek ipek kirpikler yerleştirilir. Kirpik lifting de ise keratin bakımı ve diğer doğal uygulamalarla kirpiklerin hacim kazanması ve estetik görünmesi sağlanır. İpek lifting uygulaması 1,5 saate kadar devam edebilir. Üstelik ipek kirpikler, en iyi kullanımda bile 1 ay kalıcı olur. Kirpik liftingin tüm bu avantajları göz önünde bulundurulduğunda, tercih sebebi olduğu görülür.

Kirpik Lifting Su Değerse Ne Olur?

Kirpik lifting uygulamasından sonra birkaç saat boyunca bu bölgenin suyla temas etmemesi gerekir. Ancak sonrasında kirpiklerin suyla temas etmesinin herhangi bir sakıncası bulunmaz. Yalnızca kullanılan suyun çok sıcak olması durumunda kirpiklerde bozulma görülebilir.

Kirpik Lifting Rimel Sürülür Mü?

Kirpik lifting yaptıran bireylerin rimel kullanmalarının yaratabileceği herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Bu yüzden de rahatlıkla rimel kullanılabilir. Ancak kalıcı maskara, yapılan uygulamanın bozulmasına neden olabileceği için kullanılmamalıdır.

Kirpik Lifting Fiyatı Nedir?

Lifting ile kalıcı kirpik kıvırma yapmak isteyenlerin en çok merak ettikleri hususlardan biri de bu uygulamanın fiyatı. Halihazırda, uygulamanın niteliğine ve yapılacağı yere bağlı olarak 250 ila 400 TL arasında değişen fiyatlardan söz edebilmek mümkün. Ancak bu fiyatların belirlenmesinde ve zaman zaman değişiklik göstermesinde rol oynayan pek çok etken mevcut. Bu yüzden de net bir fiyattan söz edebilmek olanaksız. Kaliteli ve uzman bir kadroya sahip güzellik merkezlerinden, daha net fiyat bilgisi alınabilir.

Benzer Hizmetlerimiz

Touch görseli
Genç kadın daha canlı bir dudak görünümü için dudak pigmentasyonu yaptırıyor

KALICI MAKYAJ

Ada Dijital Ajans