Anasayfa » Altın İğne Nedir ve Nasıl Yapılır?

Altın İğne Hakkında Her Şey

Güneş ışınlarına maruz kalma, mevsimsel değişiklikler, yaşlanma ve çalışma koşulları gibi pek çok etken zamanla cilt üzerinde olumsuz etkiler oluşturur. Modern teknolojinin de yardımıyla yapılan yenilikçi uygulamalar sayesinde ise bu tip sorunlar kolaylıkla giderilebilir. Bu uygulamalardan biri de altın iğnedir. Cildin daha genç, sıkı ve canlı görünmesine yardım eden altın iğne tedavisi, acısız ve ağrısız bir şekilde güzel bir cilde sahip olmayı mümkün hale getirir. Ciltte meydana gelen deformasyon, kırışıklık ve lekelenmelerin görünümünü azaltan uygulama, seanslar şeklinde gerçekleştirilir. Altın iğne yaptıranların yorumları olumlu olup ortaya çıkan sonuçlar tedavinin tercih edilme nedenini gözler önüne serer.

Altın İğne Faydaları Nelerdir?

Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi önem taşıyan altın iğne uygulaması aşağıdaki faydaları sağlar:

 • Cildi yeniler.
 • Ciltte bulunan ince çizgi ve kırışıklıkları giderir.
 • Cilt sıkılığını artırır.
 • Akne ve skar izlerinin azalmasına yardımcı olur.
 • Cildin canlı ve sağlıklı görünmesine katkı sağlar.

Altın İğne ile ilgili ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

morpheus-8-handle

Altın İğne Zararları Nelerdir?

Altın iğne işleminin cilde herhangi bir zararı yoktur. Ancak uygulama sonrasında küçük çaplı yan etkiler görülebilir. Altın iğne sonrası oluşan en büyük yan etkiler arasında ödem ve kızarıklık bulunur. Bu yan etkiler, kısa süre içerisinde kendiliğinden geçer. Ciltte bölümler halinde gerçekleştirilen uygulamada bazı durumlarda bir damar üzerine gelindiğinde morluk oluşması ihtimali de vardır.

Sık Sorulan Sorular

Altın iğne hakkında sık sorulan sorular aşağıdaki gibidir

Altın İğne Nedir?

CO2 lazer uygulaması gibi fraksiyonel lazer teknolojisi ile ciltte kolajen üretimini tetikleyen altın iğne, yaşlanma karşıtı etki sunan bir işlemdir. Cilt için zamanı adeta geri saran en etkili uygulamalardan biri olan altın iğne, mikro iğneler ve altın iğne cihazı yardımıyla gerçekleştirilir.

Anti Aging Nedir?

Kelime anlamı olarak “yaşlanma karşıtı” olarak adlandırılan anti aging, yaşlanma sürecini yavaşlatan ve tersine çeviren uygulamaların tümünü kapsar. Anti aging ile hedef güç kaybını önlemek, daha uzun süre genç kalmak ve vücutta oluşabilecek hastalıkların önüne geçmektir. Altın iğne işlemi de yaşlanma karşıtı etkileri bakımından anti aging uygulamaları içerisinde bulunur.

Siyah eldivenli uzmanın uyguladığı güzellik işlemi

Altın İğne Ne İşe Yarar?

Bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme işlem olarak bilinen altın iğne, çevresel faktörlerden ve yaşlanmadan kaynaklı olan lekelenme, deformasyon ve kırışıklıkların giderilmesi için tercih edilir. Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma uygulaması olan yöntem sayesinde daha genç, canlı ve parlak bir cilt yapısına kavuşmak mümkün olur.

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Altın iğne uygulama sonrasında aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:

 • İşlem sonrası tedavi yapılan bölgeye bir gün boyunca su değdirilmemelidir.
 • Uzman tarafından tedavi sonrasında vitamin veya nemlendirici krem önerilebilir.
 • İşlem sonrasında güneş ışığıyla temastan kaçınmak gerekir.
 • Uygulama sonrası ciltte meydana gelen mikro tahribatlar nedeniyle kabuklanma oluşabilir. Kabukları soymamak ve cildi doğal iyileşme sürecine bırakmak gerekir.
 • Uygulama yüz bölgesine yapıldıysa makyaj yapmamak gerekir.
Uzman tarafından yapılan cilt bakım işlemi

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Altın iğne uygulaması genellikle bir ay aralıklı seanslar şeklinde yapılır. Uygulamanın etkisi ilk günden itibaren görülebilse de asıl etki genellikle ikinci seanstan sonra hissedilir. Sıkılaşma etkisi ise ortalama 2-6 ay arasında görülür. Yüze radyofrekans yaptıranlar, altı ayın sonunda tatmin edici sonuçlarla karşılaşır.

Altın İğne Nasıl Yapılır?

Ağrısız ve kolay şekilde uygulanan yöntemlerden biri olan altın iğne işleminde fraksiyonel radyo frekans öncesinde işlem yapılacak alan temizlenir. Sonra ise acı hissini minimum seviyeye indirmek için bölgeye lokal anestezik kremler uygulanır. Kısa bir süre için kremin etki etmesi beklenir ve işleme başlanır. Altın iğne radyofrekans cihazı ve iğne uçları ile cilt altına yüksek frekansta radyo dalgaları verilir. Bu işlem ile deri altına hasar verilerek deri altındaki kolajenin tetiklenmesi sağlanır. Böylece cildin kendini yenileme süresi hızlanır. İşlem sonunda ciltte kızarıklık oluşabilir. Kişi tedavi sonrasında günlük yaşamına dönebilir, ertesi gün işe gidebilir.

Altın İğne Kalıcı mı?

Altın iğne öncesi sonrası farkı bakımından sonuçları kalıcı uygulamalar arasındadır. Kişinin ihtiyaçları ve tedavinin içeriğine göre en az 2 ila 4 seans uygulanmalı ve işlem 6 ayda bir tekrarlanmalıdır.

Altın İğne Kimlere Yapılmaz?

İşlem; kanama bozukluğu olan kişilerde, cilt üzerinde enfeksiyon sorunu olanlarda uygulanmamalıdır.

Altın İğne mi Dermapen mi?

Dermapen işlemi genellikle daha hafif sorunlarda ve cilde canlılık vermek için tercih edilir. Morpheus8 olarak da bilinen altın iğne ise daha derin sorunlarda, ince çizgi ve kırışıklara sahip, cildinde akne izleri bulunan ve daha pürüzsüz, sıkı bir cilde kavuşmak isteyen kişiler için daha uygun bir yöntemdir.

Altın İğne Kaç Yaşında Yapılmalı?

Altın iğne işlemi, 18 yaşından küçük olanlarda ve gelişim çağındaki kişilerde uygulanmaz. Yetişkin bireyler için ise herhangi bir üst yaş sınırlaması yoktur.

Altın İğne Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılır?

İdeal bir cilt yenileme işlemi olan altın iğne, aşağıdaki durumlarda uygulanabilir:

 • Kilo alıp verme ve hamilelik nedeniyle oluşan çatlaklar
 • Yanık ve yara izleri
 • Gözenekleri sıkılaştırma
 • Göz altı morlukları
 • Vücutta sarkma ve form kaybı olan durumlar
 • Cilt lekelerinin giderilmesi
 • Kırışıklıkların azaltılması
 • Yaşlanma belirtilerinin azaltılması
 • Akne tedavisi
Yüze bakım işlemi uygulanıyor
Güzellik işlemi yapılan kadın görseli

Altın İğne Sonrası Yüz Yıkanır mı?

Uygulamanın gerçekleştiği gün yüz yıkanmamalıdır. İşlem sonrasında uzmanların tavsiye ettiği nemlendirici ve güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Beğeni butonu

Altın İğne Göz Altına Uygulanır mı?

Yüz iğnesi gibi altın iğne de göz çevresi bölgesinde uygulanabilen tedavi yöntemlerinden biridir. Göz altı morlukları, kırışıklık, sarkma, koyu halkalar gibi problemler için altın iğne işlemi tercih edilebilir.

Takvim yaprakları

Altın İğne Tek Seans Yeterli mi?

Altın iğne işlemi, genellikle etkisini kısa sürede gösterir. Ancak akne gibi özel problemlerde tek seans yeterli olmaz. Yine cilt sıkılaştırma, kırışıklık ve sarkma tedavilerinde de ihtiyaca göre en az 4-6 seans gerekebilir.

Altın İğne Sonrası Ne Zaman Makyaj Yapılır?

Altın iğne tedavisinin yapıldığı gün nemlendirici dışında herhangi bir şey kullanılmamalıdır. İşlem günü cilde makyaj yapılmamalıdır. Sonraki günler uzmanların tavsiyesi ile makyaj yapılmaya başlanabilir.

Benzer Hizmetlerimiz

Touch görseli
Leke tedavisi için kullanılan cildi soyma işlemi yapılıyor

PUMPKIN PEELING

Genç kadın pasif jimnastik ile kaslarını çalıştırıyor

PASİF JİMNASTİK

Ada Dijital Ajans