Anasayfa » Soğuk Lipoliz Bölgesel Yağlanma Tedavisi

Soğuk Lipoliz

Bölgesel yağlar, kadın ve erkeklerin ortak şikayetleri arasında yer alır. Yağ hücrelerini soğuk akımın etkisiyle yakma mantığına dayanan soğuk lipoliz uygulaması, bölgesel incelme isteyenler için ideal çözümler arasındadır. Düzenli spor ve dengeli beslenmeye rağmen kilo veremeyenler ve belirli bölgelerinde yağ fazlalığı olanlar, ameliyatsız medikal uygulamalara başvurur. Cerrahi uygulamaya ihtiyaç duymayacak miktarda bölgesel yağlanması olan kişiler, soğuk lipoliz yöntemi ile arzu ettikleri beden ölçülerine kolaylıkla kavuşabilir.

Vücut fazlalarından kurtulmak için incelme işlemi yapılıyor

Soğuk lipoliz ile ilgili ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İncelme işlemlerinin yapıldığı güzel bir sonuç

Soğuk Lipoliz Sonrasında Yapılacaklar Nelerdir?

Soğuk lipoliz zayıflama veya bir kilo verme uygulaması değildir. Soğuk lipoliz ile bedensel olarak incelme gerçekleşir ama işlem sonrasında kilonuz aynı kalabilir. Kısa sürede etkili sonuçlar alınan uygulama, FDA onaylı cihazlar aracılığıyla gerçekleştirilir. İşlem sonunda lenf sistemini harekete geçirmek amacıyla bölgeye masaj uygulanır. Hasta, işlem gününde en az 2 litre su içmelidir. Uygulama ile birlikte ölen yağ hücreleri bedenden uzaklaştırılır.

Soğuk lipoliz uygulaması ile tek seansta yağlardan kalıcı olarak kurtulmak için işlem sonrasındaki ilk 4 hafta aşağıdaki noktalara dikkat etmek gerekir:

  • Bol su tüketimi ile lenf sistemi desteklenmeli.
  • Düzenli spor yardımı ile ter atılmalı.
  • Detoks uygulaması ile böbrekler ve karaciğer rahatlatılmalı.
  • Yağlı yiyeceklerden uzak durularak diyet kurallarına uyulmalı.

Soğuk lipoliz önce sonra farkı, işlemi takip eden ortalama 2 ila 4 hafta arasında gözle görülür hale gelir. Bununla birlikte yaklaşık 3 ila 6 ay arasında uygulamanın etkisi maksimum seviyeye ulaşır. Bu süreçte beslenme ve spora zaman ayırarak pozitif sonuçlar elde etmek mümkündür.

Sık Sorulan Sorular

Bölgesel incelmeyi hedefleyen soğuk lipoliz hakkında sık sorulan sorular aşağıdaki gibidir:

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz (cryo lipoliz), yağ dondurma prosedürü olarak adlandırılır. Diyet ve spor ile vücuttan gitmeyen inatçı yağlar, soğuk lipoliz yöntemi ile bedenden uzaklaştırılır. İdeal vücut ölçülerine kavuşmak isteyenler diyet ve spora ek olarak soğuk lipoliz uygulamasına başvurabilir.

Lipoliz Nedir?

Lipoliz, organizmadaki yağların tahrip edilmesi anlamına gelir. Ağrısız ve acısız bir yöntem olan lipoliz uygulamaları ameliyat gibi cerrahi işlemlere gerek duyulmadan bölgesel zayıflama isteyen kişiler için uygundur.

Soğuk Lipoliz Zararlı mı?

FDA onaylı bir tedavi yöntemi olan soğuk lipolizin vücuda herhangi bir zararı bulunmaz. Uygulama sırasında gözlemlenen hafif seviyede uyuşukluk ve kızarıklık dışında işlemin herhangi bir yan etkisi yoktur.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz uygulaması öncesinde kişiye özel bir tedavi planı çıkarılır. Seans sayısı da yine kişinin fiziksel özellikleri ve yaşam alışkanlıklarına göre değişiklik gösterir. Hangi bölgeye işlem yapılacaksa o bölgedeki ısı yavaşça -10 dereceye kadar düşürülür. Bu ısıda bir saat kadar beklenir. Süre sonunda istenen bölgedeki yağ hücrelerinin öldüğü gözlemlenir. Yağ hücreleri canlılığını kaybettiğinden dolayı bölgede sıkılaşma ve incelme gerçekleşir.

Soğuk Lipoliz İşe Yarıyor mu?

Soğuk lipoliz uygulaması, günümüzde kalıcı olarak bölgesel yağlardan kurtulmayı sağlayan en etkili yöntemlerden biridir. Hastanın ihtiyaçlarına ve vücut yapısına yönelik olarak uygulanan işlemler sonrasında memnuniyet oranı son derece yüksektir. Soğuk lipoliz zararları olan bir işlem değildir.

Lipolysis Nedir?

İngilizcede “Cold Lipolysis” olarak adlandırılan soğuk lipoliz uygulaması, bölgesel yağlarından şikayetçi olanlar için kalıcı çözümler sunar. FDA onaylı bir işlem olduğu için soğuk lipoliz riskleri bulunmaz.

Soğuk Lipoliz Ödem Yapar mı?

Soğuk Lipoliz Cihazları yardımıyla yapılan uygulama sonrasında kişiye göre değişen oranlarda bir miktar ödem görülmesi normaldir. Ancak uygulama sonrası şişlikler ortalama birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.

Soğuk Lipolizden Sonra Sarkma Olur mu?

Bölgesel incelme amacıyla yapılan soğuk lipoliz işlemi sonrasında vücutta herhangi bir sarkma olmaz. Aksine yağ hücreleri tamamen yok edildiği için vücutta sıkılaşma meydana gelir.

Soğuk Lipoliz Can Yakar mı?

İşlem, cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulama olduğu için herhangi bir ağrı ve acıya neden olmaz. Soğuk lipoliz yaptıranlar, bu özelliğinden dolayı acı hissetmeden işlemi rahatlıkla sonlandırır.

Soğuk Lipolizin Avantajları Nelerdir?

Hem yağ hücrelerini parçalayan hem de cildi sıkılaştıran bir işlem olan soğuk lipoliz sayesinde hayal edilen vücut hatlarına kavuşmak mümkün olur. İşlemin avantajları aşağıdaki gibidir:
  • Kesisiz ve ameliyatsız bir yöntemdir.
  • İşlem sırasında herhangi bir anestezi uygulamasına ihtiyaç duyulmaz.
  • İş ve sosyal hayata hemen devam edilir.
  • İyileşme sürecine gerek duyulmaz.
  • Acı, yara veya kanama gibi durumlar yoktur.
  • Hastane ve ameliyat masrafları ile karşılaştırıldığında çok daha uygun fiyatlı bir seçenektir.

Benzer Hizmetlerimiz

Touch görseli
Ada Dijital Ajans