Anasayfa » Pasif Jimnastik Nedir?

Pasif Jimnastik Nedir?

Vücudumuzda günlük hareket ile aktif olarak çalışan kaslarımız olduğu gibi bir de günlük hareketin çalıştırmaya yeterli gelmediği kaslar da bulunmaktadır. Pasif jimnastik bu kasların radyo dalgaları yardımı ile çalışmasını sağlamaktadır.

Vücudun kas noktalarına bağlanana pedler ile vücuda verilen düşük voltajlı elektrik sayesinde bu kasların çalıştırılması sağlanır. Böylelikle vücut fiziksel efor sarf ederek yağ yakımını hızlandırır. Farklı bölgelerdeki kasları eş zamanlı olarak çalıştıran bu işlem kişiye en uygun ayarda uygulandığında çok güzel sonuçlar alınmaktadır.

İşlem sonrası günlük yaşama hemen dönülmekte sadece spor sonrası olduğu gibi hafif kas ağrısı yaşanmaktadır. Bu ağrı genellikle ertesi gün kaybolmaktadır.

Genç kadın pasif jimnastik ile kaslarını çalıştırıyor

Pasif Jimnastik ile ilgili ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Pasif Jimnastik Uygulamasıyla Zayıflama

Pasif jimnastik uygulaması bedene egzersiz yapılıyor etkisi vermesi sebebiyle kalori yakımını hızlandırmaktadır. Aynı anda vücuda gönderdiği radyo dalgaları sayesinde de yağ dokularını harekete geçirerek vücuttan hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle diyet sürecinde olan kişiler ya da bölgesel incelme uygulamaları yaptıran kişilerde pasif jimnastik uygulaması ile zayıflama çok daha hızlı olmaktadır. Diyet döneminde spor yapmaya vakit bulamayan kişiler için de oldukça etkili bir işlemdir.

PASİF JİMNASTİK HAKKINDA SIK SORULANLAR

Pasif Jimnastik Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Pasif jimnastik uygulamasının en ideal prosedürü 15 seanslık paketler halinde uygulanmasıdır. Seans sıklığı genellikle haftada 3-5 defa olmalıdır.

Uygulama seansı genellikle 30-35 dakika sürmektedir. Uygulama sonucu genellikle 10 seans sonrasında ortaya çıkmaktadır. Diğer incelme işlemleri ile birlikte uygulandığında çok daha hızlı sonuç alınabilmektedir. Etki süresinin kişiden kişiye değiştiği de unutulmamalıdır.

Pasif Jimnastik İşlemi Kimlere Uygulanmaz?

Kalp pili taşıyan kişiler, hamileler, regl döneminde olan danışanlar dışında olan kişiler dışında herkes uygulama yaptırabilir. Kalp pili taşıyan kişiler doktorlarına danışarak işlem uygulatabilirler.
Ada Dijital Ajans