Anasayfa » G5 Masajı Nedir ve Nasıl Yapılır?

G5 Masajı Hakkında Her Şey

Medikal estetik sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeler, görünümüne önem veren kişiler için pek çok seçenek sunar. Diyet ve spora rağmen bölgesel kilo problemi yaşayan kadınların son dönemlerde sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biri de G5 masajıdır. Selülitleri azaltan ve cildi sıkılaştıran masaj sayesinde bölgesel yağlanma problemini minimum seviyeye indirmek mümkün hale gelir. G5 masajı, diğer ismiyle darbeli masaj, kendi adını taşıyan G5 masajı aleti ile yapılır. Herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan yapılan masaj ile birlikte vücutta bulunan ödemi atmak ve var olan yağ dokusunu azaltmak mümkündür. G5 zayıflama veya kilo verme yöntemi olarak tercih edilmemelidir. Bunun yerine selülit azaltma, vücut şekillendirme ve detoks amacıyla bu masajı yaptırmak daha uygun olur.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde Bağdat Caddesi’nde bulunan merkezimizde altın iğne uygulaması ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bağdat Caddesi’nde bulunan güzellik merkezimizde G5 masajı haricinde soğuk lipoliz ve lenf drenaj uygulamalarını da deneyebilirsiniz.

G5 Masajı ile ilgili ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

G5 Masajı Faydaları Nelerdir?

G5 masajı vücuda aşağıdaki faydaları sağlar.

 • Metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardım eder.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Ödemleri atar.
 • Kemik ağrılarına iyi gelir.
 • Doku ve kas yaralanmalarını iyileştirir.
 • Eklem bölgelerini ve kasları rahatlatır.
 • Cildi daha esnek hale getirir.
 • Vücudu rahatlatır.

G5 Masajı Yan Etkileri Nelerdir?

G5 masajı cerrahi işlem gerektirmeyen ve konforlu bir masaj uygulamasıdır. G5 masajının vücuda zarar vermeden gerçekleştirilmesi için güvenilir merkezlerde yaptırılması büyük önem taşır. Bu konuda profesyonel eğitim almamış kişiler tarafından yapılan uygulamalarda istenmeyen sorunlar meydana gelebilir. Masaj yaparken sertlik seviyesinin kişiye uygun seçilmesi ve kasların yönünün bilinmesi masajın doğru ve etkili şekilde yapılması için önemlidir. Bunun yanı sıra G5 masajı varis problemi olan kişilerde kanama gibi problemlere yol açabilir. Ayrıca doğru sertlikte uygulanmayan masaj ciltte morarmalara neden olabilir. Tüm bunları önlemek için G5 masajının uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Sık Sorulan Sorular

G5 masajı hakkında sık sorulan sorular aşağıdadır:

G5 Masajı Nedir?

Selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama amacıyla yapılan, G5 cihazı ile uygulanan işleme G5 masajı denir. Özel ritmik masaj hareketleriyle yapılan uygulama sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve cilt daha esnek hale gelir. Ciltte yaşlanma belirtilerini de azaltan masaj ile birlikte damarlar açılır ve vücut toparlanır.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Vücudun tüm noktalarına uygulanabilen G5 bölgesel incelme problemlerinin yanı sıra bel, kalça, kol ve bacaklarda tercih edilir. Masaj öncesinde uygulama yapılacak bölgeye önce yağ sürülür. İşlemin gerçekleştiği bölgeye verilen titreşimlerle birlikte yağ yakımı kolaylaşır ve kan akışı hızlanır. Seanslar halinde uygulanan G5 masajı göbek eritme ve selülit giderme gibi sorunlar için son derece etkilidir.

G5 Masajı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

G5 masajı öncesi ve sonrası arasındaki farkı görmek için kişinin kendi bakımına dikkat etmesi oldukça önemlidir. Masajı destekleyen unsurlara yaşam tarzında yer vermek işlemin kalıcılığını artırır. G5 masajının sıkılaştırıcı etkisini görmek ve selülitlerde azalma sağlamak için haftada en az üç kez yürüyüş yapmak ve dengeli bir diyeti takip etmek fayda sağlar. Ayrıca işlem sonrasında Matrigen PPC krem kullanmak selülitlerin azalmasında ve cildin sıkılaşmasında etkilidir. Matrigen krem, bitkisel içeriği ile yağları parçalamaya yardımcı olur.

G5 Masajı Haftada Kaç Kez Yapılır?

Uzmanlar tarafından G5 masajının 15 günde bir yaptırılması tavsiye edilir. İlk 3-4 seans iki haftada bir yapılarak vücuttaki ödemin atılması sağlanır. Daha sonra ise vücudun ihtiyaçlarına göre ayda bir kez masaj yaptırılabilir.

G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?

G5 masajı aşağıdaki adaylar için uygun değildir:
 • Hamileler
 • Diyabet hastaları
 • 18 yaşından küçükler
 • Yeni doğum yapmış kişiler
 • Regl döneminde olan kişiler
 • Kanser hastaları
 • Epilepsi hastaları
 • Emzirme döneminin ilk 6 ayında olanlar

G5 Masajı Kaç Seans Olmalı?

G5 masajı uygulaması için kişiye göre bir program belirlenir. Uygulama ihtiyaca göre 3-15 seans arasında sonuç verebilir.

G5 Masajı Kaç cm İnceltir?

G5 masajı seansları başarı ile tamamlandığında kişiden kişiye göre değişmekle birlikte en az 2 cm, en fazla 7 cm incelme vadeder. G5 masajı yorumları yapan kişiler, uygulamanın gözle görülür incelme sağladığını belirtir.

G5 Masajı Kaç Dakika Sürer?

G5 masajı seanslar halinde gerçekleştirilir. Her bir seans 20 ile 25 dakika arasında sürer.

G5 Masajı Zararlı mıdır?

G5 masajının vücuda herhangi bir zararı yoktur. Ancak uzman olmayan kişiler tarafından yapılan masaj uygulamalarında morarma gibi bazı sorunlar oluşabilir.

G5 Masajı Varislere Zarar Verir mi?

Varis sorunu olan kişilerin G5 masajı yaptırmaması önerilir. Çünkü uygulama varisli hastalarda kanamalara yol açabilir. Ayrıca varisli hastalarda uygulama sonrasında vücutta sertleşme ve morarma da görülebilir.

G5 Masajı Regl Döneminde Neden Yapılmaz?

Regl döneminde kadınların vücut yapıları ve hormonları değişime uğrar. Bu nedenle bu özel dönemde G5 masajı yapılması tavsiye edilmez. Seanslara regl dönemi bittikten sonra devam edilebilir.

G5 Masajı Kalıcı mı?

G5 masajının kalıcı olup olmaması kişiye göre değişir. Dengeli bir diyet ve sporla birlikte uygulanan masaj, kalıcı sonuçları beraberinde getirir.

G5 Masajı İşe Yarıyor mu?

Bölgesel fazlalıkları giderme ve selülit tedavisi için yapılan G5 masajı oldukça etkilidir. Profesyonel merkezlerde, alanında uzman kişiler tarafından yapılan işlem incelme ve selülit görünümünde gözle görülür oranda azalma sağlar.

G5 Masajı Yan Etkileri Nedir?

G5 masajının genellikle herhangi bir yan etkisi yoktur. Fakat doğru sertlikte uygulanmayan işlemler sırasında, bazı kişilerde G5 masajı sonrası morluk, kızarıklık ve kahverengi koyulaşmalar görülebilir. Kişiden kişiye göre değişmekle birlikte bu komplikasyonlar 5 ila 10 gün içerisinde tamamen geçer. G5 masajı morarma gibi sorunları önlemek için güvenilir merkezlerde ve uzman kişiler tarafından yapılan uygulamalar tercih edilmelidir.

Hangi Durumlarda G5 Masajı Tercih Edilebilir?

G5 masajı aşağıdaki durumlarda tercih edilebilir.
 • Bölgesel dolaşımı hızlandırma
 • Yağ yakımı
 • Bölgesel incelme
 • Cilt sıkılaştırma
 • Selülit tedavisi

Benzer Hizmetlerimiz

Touch görseli
Soğuk lipoliz ile bölgesel fazlalıklarından kurtuluyor

SOĞUK LİPOLİZ

Ada Dijital Ajans